اگر شما با سرعت کم و آنتن ضعیف ارتباط بی سیم خود(wifi) رنج می برید و پول اینترنت پر سرعت را پرداخت می کنید در حالی که سرعت واقعی اینترنت شما بسیار کم تر از مقدار بیان شده است، پس بهتر است که از نرم افزار wifi analyzer برای حل این مشکل استفاده کنید.

چند وقت پیش یکی از کاربران مطلبی را در Reddit به اشتراک گذاشت که راه حل ساده ای را برای حل مشکل سرعت wifi مطرح کرد.

یکی از این مشکلات انتخاب کانال ضعیف است. سیگنال های بی سیم از طریق امواجی در کانال هایی در هوا دریافت می شوند. اگر چندین سیگنال از یک کانال استفاده کنند، بر روی یک دیگر اثر می گذارند که این امر باعث از دست رفتن اطلاعات می شود و در نتیجه امواج باید دوباره پخش شوند که باعث کند شدن سرعت اینترنت شما می شود.

اگر شما در حوالی گیرنده های وای فای دیگری زندگی می کنید، مثلا در ساختمان پر جمعیتی زندگی می کنید و ساکنین این ساختمان از wifi استفاده می کنند، احتمال این که سیگنال های دریافتی شما با سیگنال های دریافتی دیگران تداخل پیدا کند زیاد است.

راه حل شما این است که wifi analyzer را دانلود کنید تا به شما بگوید که از چه کانال هایی استفاده می کنید.

کار با این نرم افزار بسیار راحت است. ابتدا نرم افزار را اجرا کنید و شبکه خود را آنالیز کنید سپس به کانال های پیشنهادی نرم افزار نگاه کنید و گیرنده خود را به یکی از کانال های پیشنهادی متصل کنید.

راه های دیگری همچون تغیر مکان گیرنده ی خودمشخصات و تغییر دادن تنظیمات پیشرفته دستگاه برای افزایش سرعت wifi وجود دارد، اما تغییر کانال دریافت سیگنال بهترین راه موجود است.

0
0

تاریخ: پنج شنبه 16 دی 1395     بازدید ها: 3361     دسته:      
طراحی و پیاده سازی: راد وب