بسیاری از افراد به دور از خانواده ها و دوستان خود در شهرهای دیگر و یا کشورهای دیگر زندگی می کنند. معمولا این افراد از جمله کاربرانی هستند که بیشترین میزان ارسال و به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو ها از طریق اینترنت را با خانواده و دوستان خود انجام می دهند. گاهی به دلیل بالا بودن حجم این اطلاعات ارسال آن ها از طریق ایمیل و یا پیام رسان ها امکان پذیر نیست. همان طور که گفته شد سرویس Google Photo یکی از سرویس های ساخت لینک به اشتراک گذاری فایل است که به راحتی می توان از آن برای به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو ها استفاده کرد. خوشبختانه روش کار با این سرویس بسیار ساده و آسان است. بعد از طی مراحلی که در آموزش زیر آمده است متوجه خواهید شد که استفاده از این سرویس برای ساخت لینک و در اختیار قرار دادن آن به دوستان و اعضای فامیل مثل آب خوردن آسان است.

از روشی که در ادامه توضیح داده می شود می توان هم بر روی دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید و iOS استفاده کرد و هم می توان برای ساخت لینک به اشتراک گذاری از طریق صفحه وب استفاده کرد. در این مطلب آموزشی سعی شده است تا تمام مراحلی که برای ساخت لینک به اشتراک گذاری باید طی شود با بیانی ساده و قابل فهم توضیح داده شود.

  • ابتدا مطمئن شوید که اپلیکیشن google Photo بر روی دستگاه شما نصب شده است و اینکه پشتیبان گیری خودکار این سرویس بر روی دستگاه اندرویدی یا iOS شما فعال است.
  • تصاویر و ویدیو هایی را که می خواهید با دوستان یا سایر افراد به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. در صورتی که تعداد آن ها بیش از یک تصویر یا ویدیو است نیز تمام آن ها را با هم انتخاب کنید.

 

  • وقتی محتوای مورد نظر خود را انتخاب کردید، بر روی آیکون مربوط به اشتراک گذاری که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید.
  • سپس بر روی گزینه Create link کلیک کنید.

 

  • بعد از این مرحله لینک به اشتراک گذاری در Clipboard ذخیره ده است و آماده است که هر جایی که بخواهید Paste شود.

به همین راحتی لینک به اشتراک گذاری برای دستگاه های اندرویدی و iOS ساخته شد.

اما برای ساخت لینک به اشتراک گذاری از طریق وب باید مراحل زیر را طی کنید.

  • ایتدا سایت Google Photo را از اینجا باز کنید.
  • در این مرحله باید تصاویر و ویدیوهایی را که می خواهید به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.
  • به محض انتخاب شدن، بر روی دکمه share در گوشی سمت راست در قسمت بالای صفحه کلیک کنید.
  • حال گزینه get Link را انتخاب کنید.

هر چند استفاده از سرویس Google Photo برای به اشتراک گذاری تصویر و ویدیو ها مکان امن و قابل اعتمادی است اما ممکن است به هر دلیلی لینک به اشتراک گذاری آن ها در اختیار افراد غریبه قرار گیرد. برای حذف تصاویر و ویدیو ها از آلبومی که لینک آن را چه از طریق وب و چه از طریق دستگاه مجهز به سیستم عامل iOS یا سیسم عامل اندروید، ساخته و به اشتراک گذاشته اید باید ابتدا به بخش Album رفته و سپس گزینه Shared را انتخاب کنید. بعد از ورود به این بخش می توانید آلبوم ها و تصاویری را که می خواهید حذف کنید. به همین سادگی و راحتی.

0
0

تاریخ: پنج شنبه 16 دی 1395     بازدید ها: 2713     دسته:      
طراحی و پیاده سازی: راد وب