تماس VoWiFi که مخفف Voice over WiFi است از جمله فناوری‌های نوظهور ارتباطی در جهان به حساب می‌آید که برای برقراری تماس‌های صوتی با کیفیت مطلوب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده از این فناوری، مشترکان ایرانسل می‌توانند در هر نقطه‌ای که یک شبکه وای‌فای در دسترس باشد، (حتی در خارج از کشور) بدون در نظر گرفتن پوشش شبکه اپراتور در آن منطقه، از طریق اتصال به وای‌فای، تماس‌های صوتی با سرعت و کیفیت بالا را تجربه کنند.

این فناوری چند سالی می‌شود که در بسیاری از نقاط جهان رونمایی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد و اگر در هر دو نقطه ی مبدأ و مقصد هیچ پوشش شبکه ای از آنتن های اپراتور مذکرو وجود نداشته باشد هم هیچ محدودیتی برای این امر وجودنخواهد داشت. البته این ارتباط محدودیت هایی نیز دارد که باید هر دو کاربر مجوز استفاده از این شبکه را از اپراتور دریافت کرده باشند ولی ایرانسل مشخص نکرده که وضعیت این سرویس و زمان راه اندازی آن و نوع پوشش شبکه آن به چه صورت خواهد بود.

ایرانسل چند هفته پیش نیز بالاترین سرعت اینترنت بی سیم در کشور را با استفاده از فناوری ارتباط نسل 4.5 موبایل مورد آزمایش قرار داد که در جریان آن توانست به بالاترین سرعت اینترنت بی سیم در داخل کشور به سرعت 1200 مگابیت بر ثانیه برسد.


0
0

تاریخ: شنبه 03 مهر 1395     بازدید ها: 4972     دسته:      
طراحی و پیاده سازی: راد وب