اولین مطلبی که باید به آن اشاره کنیم این است که در طراحی صفحات وب عرف هایی وجود دارند. بسیاری از طراحان دوست دارند که از این عرف ها استفاده نکنند و سبکی نو را تجربه کنند اما بهتر است قبل از این که شیوه جدید خود را به کار بگیرید به سهولت استفاده از آن توسط کاربران دقت داشته باشید.


صفحات سایت را با دقت به اجزای مختلف و مشخص تقسیم کنید
بازدیدکنندگان سایت شما باید بتوانند در یک نگاه تمامی اجزای صفحه را شناسایی کنند. این مسئله به کاربران سایت شما کمک میکند تا به راحتی مطلبی را که به دنبالش هستند پیدا کنند.


بخش های قابل کلیک صفحه را مشخص کنید
یکی از مهمترین قسمت های هر وب سایت پیدا کردن لینک مناسب در هر صفحه است. با توجه به این مسئله سعی کنید تا بخش های قابل کلیک صفحه کاملا مشخص باشند.


صفحات سایت را شلوغ نکنید
در شلوغی یک وب سایت دو مورد تاثیرگذار است.
الف. شلوغی خود صفحه وب سایت. در برخی صفحات به قدری اطلاعات مختلف وجود دارند که کاربر به سختی میتواند مطالب را از یکدیگر تفکیک کند.
ب. شلوغی پس زمینه وب سایت . گاهی اوقات پس زمینه مطالب به علت استفاده بیش از حد از المان های گرافیکی شلوغ هستند. در این صورت مجموع المان های تصویری توجه کاربر را به مطالب و لینک های اصلی سایت کم میکند و همین مسئله از کارایی سایت میکاهد.


متون اضافی در سایت را حذف کنید.
در بسیاری از سایت ها مطالب اضافی وجود دارند که شاید کاربران حتی آنها را مطالعه هم نکنند زیرا اکثر کاربران در واقع صفحات را اسکن میکنند. در صورتی که مطالب یک صفحه بیش از حد زیاد باشند ، احتمال نخواندن صفحه توسط کاربر بالا میرود. سعی کنید منظور خود را با کوتاه ترین شکل به اطلاع کاربران برسانید. جملات اضافی سایت را کم کنید و متن ها را خلاصه کنید.


0
0

تاریخ: پنج شنبه 07 خرداد 1394     بازدید ها: 9190     دسته:      
طراحی و پیاده سازی: راد وب