۱) یکی از اولین و ساده‌ترین راهکارهای که می‌توانید انجام بدهید خاموش کردن لپ تاپتان است بعد از باتری را در بیاورید و سپس سامانه را به وسیله آن بالا بیاوریدو مجددا لپ تاپتان را خاموش نمایید. حالا باتری را سرجایش بگذارید و سامانه را روشن کنید.

در چنین شرایطی اگر باتری مشکل جدی نداشته باشد دوباره شروع به شارژ خواهد کرد. 

۲) دومین راه حل این است که وارد منوی استارت شوید و در قسمت سرچ عبارت Device manager را تایپ نمایید. دنبال عبارت Device Manager بگیرید و بعد آن را انتخاب نمایید.

شارژ نشدن لپ تاپ

حالا پنجره ی برایتان باز می‌شود که گزینه Batteries در آن وجود دارد که شما با کلیک روی علامت مثلث آن می‌توانید گزینه‌های دیگری را مشاهده نمایید.در بین گزینه‌های دیگر عبارت Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery وجود دارد؛ روی آن راست کلیک کنید و گزینه Uninstall را کلیک نمایید.

علت شارژ نشدن لپتاپ

بعد از اینکه Uninstall به پایان رسید، مجددا روی گزینه Batteries کلیک راست کنید و گزینه Scan for hardware changes را کلیک نمایید.زمانی که اسکن کامل شد مجددا گزینه Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery برای شما نشان داده می‌شود که شما باید آن را نصب نمایید.

علت شارژ نشدن لپتاپ

در صورت شارژ نشدن لپ تاپ موارد زیر را نیز چک کنید:

۱) خارج کردن شارژر از برق و اتصال به ورودی یا پریز دیگری (دقت داشته باشید گاهی آداپتور دستگاه به دلیل افت یا شدت جریان برق از کار می‌افتد و به این طریق از وارد شدن آسیب به دستگاه جلوگیری می‌نماید).

۲) کابل شارژر را تست نمایید (از سلامت کابل مطمئن شوید).

۳) اتصالات را بررسی نمایید(این امکان وجود دارد که اتصالات دچار مشکل شده باشند)

۴) لپ تاپ خود را ریستارت کنید.

توصیه می‌شود در چنین شرایطی سعی کنید لپ تاپتان را خنک نگه دارید و از داغ شدن آن خودداری نمایید


0
0

تاریخ: دوشنبه 01 آبان 1396     بازدید ها: 1306     دسته:      
طراحی و پیاده سازی: راد وب