1. از یک برنامه مدیریت رمز عبور برای حفاظت از اطلاعات خود استفاده کنید

اگر شما از آن دسته از آدمهایی هستید که برای تمام وب سایت ها از یک رمزعبور استفاده میکنید و یا بدتر از آن از "123456" یا "پسوورد" استفاده میکنید، زمان آن رسیده است که با کمک یک برنامه مدیریت رمز، رمز عبوری قدرتمند برای خود انتخاب کنید. اما قدمی بالاتر از رمز عبور نیر وجود دارد. بعضی از سایت ها مانند فیسبوک، گوگل، توئیتر یک لایه امنیتی دیگری نیز دارند، که در آن شما باید به سوالاتی پاسخ دهید که فقط خودتان جواب آن را میدانید و یا از اثر انگشت منحصر به فرد شما استفاده میکند. اگر در امنیت سایتی که عضو آن هستید شک دارید، بهتر است اطلاعات محدودی از خود را در این سایت دردسترس قرار دهید.

2. از انجام اومور بانکی و چک کردن ایمیل با Wi-Fi عمومی اجتناب کنید

تا حد ممکن از یک وایفای عمومی برای این امور استفاده نکنید؛ اما اگر انتخاب دیگری ندارید یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) میتواند حفاظتی برای شما فراهم کند و اطلاعات شما را کمتر در معرض هک قرار دهد.

3. فعالیت های خود را در حساب گوگل چک کنید

گوگل به تازگی امکانی را برای کاربران فراهم کرده است که میتوانند تاریخ فعالیت های خود را مشاهده و آنها را حذف کنند. در این لینک  شما میتوانید جستجوهای اکانت گوگل، یوتیوب و دیگر فعالیت های متصل به اکانت گوگل خود را مشاهده کنید. اما توجه داشته باشید که پاک کردن جستجوهای گوگل، در صورت نیاز مجدد به آن اطلاعات، با وجود تبلیغات آزاردهنده سایت ها کاری وقت گیر است، و از طرقی حذف انتخابی تاریخچه حساب گوگل میتواند بسیار خسته کننده باشد.

4. اطلاعات حساس خود را در فضای ابری رها نکنید

استفاده از سرویس هایی مانند گوگل درایو، وان درایو و یا دراپ باکس ممکن است راحت باشد اما آنها همواره در معرض هک هستند. پس بهتر است که اطلاعات اساسی و مهم خود را در این فضا ذخیره نکنید و در صورت اجبار بهتر است که قبل از ارسال برای فایل های خود را رمز بگذارید.

5. حریم خصوصی حساب های خود را چک کنید

اگر از کاربران فیسبوک هستید، این شبکه به شما اجازه این را میدهد که تمام اطلاعات خود و همه آنچه را که از اولین روز تا به حال به اشتراک گذاشته اید را ببینید و بررسی کنید. گوگل نیز دارای یک ویژگی مشابه مانند آن است.

6. و در پایان خانه تکانی قبل از عید را فراموش نکنید

فعالیت های اجتماعی شما، بخشی از شخصیت شما را نشان میدهد و تحقیقات نشان داده است که کارفرمایان قبل از استخدام نیروی جدید در رسانه های اجتماعی در مورد آنها تحقیق میکنند. این آمار در دهه گذشته 500 درصد بیشتر از قبل شده است. بنابراین بهتر است که به حساب خود برسید قبل از آنکه به حسابتان برسند. زمانی را به بررسی آنچه در گذشته به اشتراک گذاشته اید اختصاص دهید تا اطمینان حاصل کنید که گذشته شما به اعتبار فعلیتان آسیب نخواهد رساند.


0
0

تاریخ: پنج شنبه 22 مهر 1395     بازدید ها: 6622     دسته:      
طراحی و پیاده سازی: راد وب