توماس پسکوت فضانوردی در آژانس فضایی اروپا، ۶ ماه را در ایستگاه فضایی گذراند و داده‌هایی را جمع‌آوری کرد که برای ساختن ایستگاه فضاییGoogle street view استفاده شد.

گرفتن تصاویر در جاذبه صفر چالش‌هایی را به وجود آورد به عنوان مثال اینکه روش‌های شبیه سازی و گرفتن تصاویر که روی زمین استفاده می‌شود برای Google street view روی فضا قابل استفاده نیست. تیم street view با ناسا برای یافتن روشی که بتوان در شرایط جاذبه صفر عکس گرفت کار می‌کند.چیزهایی مثل تثبیت کننده تصویر(یک سه‌پایه عکاسی در جاذبه صفر کاربردی ندارد) چالش‌هایی هستند که تیم با آن‌ها روبرو است.

آن‌ها دو روز را در مدلسازی ایستگاه فضایی بین المللی فقط با استفاده از موادی که در دسترس فضانوردان است، سپری کردند. به منظور یافتن بهترین راه گرفتن تصاویر، در نهایت آن‌ها از دوربین‌های DSLR و تجهیزاتی که در برد ایستگاه‌های فضایی وجود داشت برای گرفتن تصاویر استفاده کردند که سپس برای تیم Street view به زمین ارسال می‌شدند که به هم متصل شوند.

نتیجه نهایی، تور جداب و مهیج ایستگاه است.تفاسیر و حقایقی وجود دارند که همزمان با جستجوی شما در تصاویر یافت می‌شوند. بینش بیشتر از این موضوع که زندگی فضانوردانی که در آن جا زندگی می‌کنند به چه چیزی شبیه است، حاصل می‌شود. ایستگاه فضایی بین المللی دقیقا آخرین سری از مجموعه‌های ویژه است که می‌توانید در Google Street view بیابید. با استفاده از این برنامه شما می‌توانید از مکان‌های دیدنی، موزه‌ها، عجایب طبیعی سراسر جهان بازدید کنید.در میان گزینه‌های بسیار در مجموعه، سری ای از پارک‌های طبیعی کره، اقیانوس‌های سرتاسر جهان، تور سفر به خرابه‌های ماچو پیچو و مکان‌های برجسته بسیاری از کشورها مانند نروژ و نیوزلند وجود دارد.شما هم چنین می‌توانید با Google Cardboard به لوکیشین‌های فیلم برداری گیم آف ترونز سفر کنید.

این مجموعه‌های Street view به تجربه‌های همه‌جانبه ای در حقیقت مجازی تبدیل شده اند به گونه ای که تصاویر ساده قادر به ترجمه آن‌ها نیستند.شما می‌توانید از طریق مرورگر وب دسکتاپ یا اپلیکیشن‌های رایگان Google play store یا Ios به Google street view دسترسی پیدا کنید.


0
0

تاریخ: سه شنبه 10 مرداد 1396     بازدید ها: 1447     دسته:      
طراحی و پیاده سازی: راد وب