شاید شما هم از دسته افرادی باشید که پس از اینکه گوشی اندرویدی را خریداری نموده اید و پس از اینکه مدتی از زمان آن گذشت گوشی شما مداوم هنگ کند یا سرعت آن کم شود یا اینکه در حین اجرای برنامه‌ها خطاهای زیادی را پیش رو داشته باشید. البته نباید از این نکته غافل بود که گوشی‌های اندرویدی پس از اینکه مدتی با آن کار کردیم از سرعتشان کاسته شود و کم‌کم مانند خودرویی که از زمان تولیدش میگذرد فرسوده می‌شود.

افزایش سرعت گوشی اندرویدی

پس شما باید به فکر چاره ی برای این موضوع باشید زیرا مجبور نیستید همیشه با گوشی کار کنید که سرعت پایینی داشته است، در این بین‌ها ترفندهای وجود دارد که به کمک این ترفندها می‌توانید برای همیشه از شر این کندی و کم سرعتی رها شوید.
در ادامه ما برای شما برخی از این ترفندها را بیان کرده ایم که شما بتوانید آنها را برای خود عملی کنید و از شر گوشی کن اندرویدی رها شوید.

How to Make Android Faster
در ابتدا بایدبرای شما بگوییم که برخی از علل‌های که ممکن است باعث کند شدن سامانه موبایل شما شده باشد با علل‌های کند شدن لپ تاپ یکی است. پس می‌توانیم به عنوان مثال بگوییم که ضعف امنیتی در سیستم‌های اندروید می‌تواند موجب کاسته شدن سرعت آن شود.
در ادامه ما شما را به ترفندهای آشنا می‌کنیم که به ۲ دسته تقسیم شده است این ترفندها قسمت اول به تکنیک‌های اساسی برای کارکردن با اندروید می‌باشد و قسمت دوم این است که برای حذف بخش‌های است که هم در اندروید مشکل ساز است و هم قسمت‌های است که کار نمی‌کنند.

13 روش برای بالا بردن افزایش سرعت گوشی اندرویدی :

بدون اینکه که اصلا در نظر داشته باشیم که برند گوشی چیست مثل برندهای رایجی که در بازار است هواوی، سامسونگ و… باید در اولین قدمی که بر می‌داریم برنامه‌های پیش فرضی وسیستمی را اصلاح کنیم:

شما می‌توانید سرعت اندروید را با حذف برنامه‌های اضافی از روی صفحه اصلی افزایش دهید.
هنگامی که شما تعداد زیادی برنامه را در صفحه اصلی گوشی خود دارید موجب می‌شود تا به پردازش اندروید فشار وارد شود و این گونه فشارها سبب کند شدن گوشی می‌شود.
هنگامی که شما از ویجکت‌ها یا تصاویر پس زمینه زنده برای صفحه اصلی یا home screen استفاده میکنید موجب می‌شود که میزانی از حافظه گوشی شما اشغال شود. پس اگر این برنامه‌ها در این قسمت انباشته شود موجب می‌شود تا یکی از علل‌های کندی سامانه باشد. زمانی که میزان آنها بر روی صفحه اصلی زیاد شد موجب می‌شود که شما هر زمانی که بخواهید گوشی را اجرا کنید زمان زیادی برای بارگذاری این ویجکت‌ها لازم می‌شود تا آیکون‌ها بر روی صفحه اصلی دیده شوند.

13 روش برای بالا بردن افزایش سرعت گوشی اندرویدی :

برای بالابردن سرعت اندروید می‌توانید از لانچر استفاده کنید :
شما می‌توانید از لانچرها نیز استفاده کنید که الانچر پیش فرض گوشی به عنوان یکی از ایده آل ترین لانچرهای می‌باشد که می‌توانید از آن استفاده کنید. اما این لانچر تنها گزینه مورد نظر شما نمی‌باشد. البته به مرور زمان لانچر هم نمی‌تواند پاسخگوی نیاز ما باشد و پس از مدتی دیگر ایم روش هم عملی نمی‌شود. برای اینکه لانچر را دانلود کنید باید به گوگل پلی سری بزنید و بهترین و بهینه ترین لانچرها را برای خود دانلود نمایید.

می‌توانید مرورگر گوشی خود را تغییر دهید :
یکی دیگر از علل‌های که می‌تواند موجب کند شدن سرعت اندروید شود مرورگرها هستند، مرورگرها ناخواسته داده‌های زیادی را ذخیره می‌کنند و همچنین افزودنه‌های بسیاری را نصب می‌نمایند همه این‌ها موجب می‌شود که فضای بیشتری را اشغال کنند و در نهاتی موجب کند شدن سامانه می‌شوند.
شما می‌توانید از مرورگر Puffin استفاده نمایید این مرورگر به شما کمک می‌کند تا با بهینه‌سازی اندرویدتان به بالابردن سرعت گوشیتان کمک شایانی کرده باشد. پس از آن این مرورگر ما به شما مرورگر Opera را معرفی می‌نماییم این مرورگر می‌تواند به شما در بارگزاری صفحات اندروید بدون داشتن دردسر کمک کند.

برنامه‌های مخرب و ویروسی را حذف کنید.

بسیار دیده شده است که برنامه‌های هم که توسط افراد مشهور ساخته می‌شوند موجب پایین اوردن و کند شدن سیستم‌های اندرویدی شده اند. مثلا می‌توانیم به برنامه فیس بوک اشاره کنیم در گذشته افرادی کع از این برنامه استفاده میکردند با مشکل زود تمام شدن شارژ گوشیشان مواجه می‌شدند و همیشه برایشان سوال بود که چرا به این سرعت شارژ خود را از دست داده اند و یا می‌توانیم به هزاران برنامه ای دیگر نیز توجه کنیم و اشاره کنیم که این برنامه‌ها همگی باعث کند شدن واشغال فضای زیادی از حافظه شده اند. البته گاهی اوقات نیز دیده شده است که این‌ها همه می‌تواند تا ۱۵۵ درصد موجب بالا رفتن سرعت گوشی شما شود. اگر در گوشی خود احساس می‌کنید نرم افزاری را که نصب کردید موجب کم شدن سرعت گوشیتان شده است به سرعت نسبت به حذف آن اقدام کنید و نگذارید این موارد اضافی موجب اشغال حافظه و کم شدن سرعت گوشیتان شود.

همگام سازی خود کار را در گوشی اندروید غیر فعال کنید :
همگام سازی که توسط خود گوشی انجام می‌شود موجب می‌شود تا هر ۱۵ دقیقه یکبار تمامی نرم افزارها و برنامه‌های اندرویدی شما با سرور اصلی اندروید همگام شود. شما باید به خاطر داشته باشید که این همگام سازی‌های خودکار موجب کند شدن سامانه تان می‌شود پس آن را غیر فعال کنید.
همگام سازی خودکار یا گزینه Auto-Syncing را تغییر دهید و مقدار آن را مثلا به هر ۶ ساعت یک بار یا روزانه تغییر دهید.

گوشی خود را هر مدت یکبار ریستارت کنید.
منظور ما در این قسمت این نیست که هر روز شما بصورت مداوم گوشی خود را خاموش و روشن کنید و در اصل منظور ما این است که حتما به صورت دوره ای گوشی خود را ریست کنید زیرا این ریست‌ها موجب می‌شود که گوشی شما سرعت خود را از دست ندهد و کند نشود.

اگر شما گوشی خود را روت کرده باشید می‌توانید با گزینه‌های پیشرفته تری روبرو شوید که از این گزینه‌ها نیز برای بالا بردن سرعت گوشی خود می‌توانید استفاده کنید در ادامه برخی از این روش‌ها رابرای شما بیان کرده ایم :

در تنظیمات انیمیشن تغییراتی ایجاد نمایید تا به وسیله این تغییرات بتوانید سرعت گوشی را بالا ببرید و گوشی را از شر کند شدن نجات دهید.
مدت انیمیشن‌ها به عنوان یکی از گزینه‌های می‌باشد که بسیار مهم و ضروری می‌باشد و از جمله مسئله‌های مهم می‌باشد. شما می‌توانید یا کم کردن و زیاد نمودن این تایم‌ها در بالا بردن تایم گوشی خود به آن کمک کنید. مسیر Settings > Developer options را برای دسترسی به انیمیشن‌ها سپری کنید. از همین بخش مقادیر Window animation scale، Transition animation scale و Animator duration scale را تغییر داده و روی .۵x قرار بدهید.

از رام دیگری برای اندروید خود استفاده نمایید.
شما می‌توانید برای اندروید خود از رام‌های دیگری استفاده کنید. کاستوم رام را می‌توانیم اینگونه توضیح دهیم که حاوی سامانه عامل کامل، جلوه‌ها و برنامه‌های دیگری می‌باشد که جایگزین همه ی برنامه‌های پیش فرض اندروید است. شما می توانیدبا نصب کاستوم رام رایگان سیانوژن برای همیشه از شر برنامه‌ها و نرم افزارهای که سامانه شما را کند می‌کنند خلاص شوید.
اگر قصد دارید بیشتر در مورد این موضوع مطلب کسب می‌کنید می‌توانید با یک سرچ ساده تمامی موضوعات نسبت به این موضوع را بررسی نمایید.
هسته سامانه عامل اندروید را فلش نماییم.
قسمتی از کاستوم رام را می‌توانیم کرنل بدانیم که آن را نصب می‌نماییم. همه ارتباط‌های که بین بخش نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد می‌شود به واسطه کرنل یا هسته می‌باشد. پردازش اندروید به وسیله نصب کرنل کاستوم بالا می‌رود به این صورت که CPU آورکلاک خواهد شد و سرعت پردازش بالا می‌رود.
برنامه‌های پس زمینه را برای جلوگیری نمودن از کندی سامانه کنترل نماییم :
می‌توانید از ابزارهایی مانند Greenify برای مشاهده برنامه‌های که در حال اجرا هستند استفاده نمایید و بدین ترتیب خواهید توانست این برنامه‌ها را کنترل نمایید و یا نظارت دقیقی بر روی آنها داشته باشید. Greenify در حکم یک Task killerss که از اجرا برنامه در پس زمینه اندروید جلوگیری می‌کند.
شما می‌توانید علاوه بر اینکه از این ابزار استفاده می‌کنید تا برنامه از اجرا شدن جلوگیری شود، می‌تواند از اجرا شدن از قسمت‌های اضافی این برنامه نیز جلوگیری نمایید. به بیانی ساده‌تر می‌توانیم بگوییم که از شما نسبت به فعال سازی همگام خودکار اقدام نکرده باشید با این نرم‌افزار می‌توانید از Auto-Syncing جلوگیری کنید.

برنامه‌های که کارایی ندارند را غیر فعال کنید :
برخی برنامه‌ها هستند که در اندروید نصب شده اند و ما تصور میکنیم که روزی به این نرم افزارها نیاز خواهیم داشت ولی نباید فراموش کنیم که انباشته کردن اینها همه موجب کند شدن سامانه ما می‌شود پس لازم است نسبت به غیر فعال سازی این برنامه که هیچ وقت نمی‌تواند آن گونه که ما می‌خواهیم عمل کند، اقدام نماییم و به طور کلی آنها را متوقف کنیم زیرا متوقف کردن اینا همه موجب بالا رفتن سرعت دستگاه اندرویدی ما می‌شوند.
غیرفعال نمودن برنامه‌های Task Killers

Task Killers نرم افزاری است که در واقعه با این هدف تولید شده است که می‌تواند موجب آزاد سازی فضای رام گردد اما لازم است که دیگر در همین قسمت به این تفکر پایان دهیم و بگوییم این تفکری علط خواهد بود و بطور کلی اشتباه است. اولا برنامه‌های که به خودی خود موجب اشغال شدن فضای رام می‌شوند پس از گذشت یک تایم بخصوص این برنامه‌ها توسط اندروید (بصورت هوشمندانه و منظم) بسته خواهند شد. دوما نباید فراموش کرد که در صورتی که موفق شوید می‌توانید به وسیله این برنامه (Task Killers) به طور کلی یک برنامه را متوقف کنید اما باز هم آن برنامه نیاز به اجرا شدن دارند زیرا لازم است در پس زمینه نیز اجرا شود. ما به شما در این قسمت پیشنهاد می‌کنیم که حتما به این برنامه‌ها اعتماد زیادی نکنید و از نصب آن‌ها خودداری کنید زیرا نصب این گونه برنامه تنها موجب بالا رفتن میزان حجم دستگاه اندرویدی شما می‌شود.
پس از متوقف نمودن برخی از قسمت‌ها گاهی عملیاتی را در اندروید انجام می‌دهید که این عملیات‌ها اصلا ضرورتی نخواهند داشت. به عنوان مثال می‌توانیم به بستن برنامه‌ها در اندرویدی اشاره کنیم که به صورت اتوماتیک برنامه را بعد از استفاده شما می‌بندد پس این کار بیهوه می‌باشد.

برخی برنامه‌ها مانند برنامه‌های Speed Boosters را غیر فعال کنیم :
شاید شما تا به حال در اینترنت بسیار این صحنه را مشاهده کردید که تبلیغات زیادی می‌شود که این برنامه را اگر بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید دیگر هیچ گونه مشکل کندی یا کاسته شدن سرعت ندارید اما همه این جز یک تبلیغ، ایده توخالی بیش نیست پس ما به شما توصیه می‌کنیم که هیچ‌گاه گول این برنامه‌ها را نخورید زیرا این برنامه در اغلب اوقات تحت عنوان Speed Boosters عرضه می‌شود. گاهی هم RAM boosters و SD card speeder به برای بهبود و سرعت دادن به اس دی کارت معرفی می‌نمایند که باز هم با وجود تبلیغات فراوانی که برای این موارد شده است باید به شما بگوییم که چندان واقعی نیستند.
در این قسمت سعی کردیم به شما مراحل و روش‌های مختلفی را برای افزایش سرعت اندروید معرفی کردیم امید است موجب رضایت شما عزیزان شده باشد.


0
0

تاریخ: سه شنبه 05 بهمن 1395     بازدید ها: 4254     دسته:      
طراحی و پیاده سازی: راد وب